Sedací pytel

Trochu jsem to tvoření poslední dobou zanedbávala… Čas se nějak zrychlil a stále je ho nedostatek, nevím jak u vás, ale já bych potřebovala, aby měl den o 12 hodin více, abych stihla všechno to, co bych si přála. Sadací pytel na mě děti žadoní již několik měsíců, vlastně od té doby co mají vlastní pokoje, a tak jsem trochu pátrala po internetu a nakonec jsem našla pár inspirací a o konečný výsledek se s vámi ráda podělím. Děti jsou spokojené a to je pro mě nejvíc 🙂

Takže jak na to? Není to vůbec složité, ani na to nebudete potřebovat střih a velikost si přizpůsobíte velikosti pokoje. A právě o to mi šlo. Asi nebyl problém sedací pytel koupit, ale já potřebovala přizpůsobit velikost pokojům a i děti si přály originální designy. Takže nebylo co řešit.

Rozměr našeho pytle je 80 x 115 cm. Budete potřebovat látku, nejlépe silnější bavlnu, jako obal pro výplň. Já použila bílou barvu. Pak budete potřebovat dekorační látku dle vašeho výběru. Na klučičí verzi jsme pořídili jednobarevnou, modrou barvu a vylepšili sítotiskem.

Budete potřebovat 2x šířku pytle tj. při šíři látky 150cm potřebujete 170cm včetně záševky (zjistěte si i procento srážlivosti a připočítejte).

Návod:
1. Látku nejprve vyperte a vyžehlete, pak si naměřte a ustřihněte.

Sedaci_vak_rozmery

2. Úprava designu látky sítotiskem

3. Přeložíte na polovinu a vznikne vám obdélník o rozměrech 80 x 115cm. Sešijte na rubu po délce.

Sedaci_vak-1a

4. V dalším kroku všijte zip cca 60cm dlouhý a sešijte konce.

Sedaci_vak-1b

5. Jakmile budete mít všitý zip, zbývá již jen sešít spodní část. Tak aby vám vznikl tzv. trojúhleník, je třeba sešít spodní stranu kolmo na stranu se zipem.

6. Stejným způsobem ušijte obal na náplň, ale zip vložte v délce pouze 20cm. Vsypte náplň a povlékněte designovou látkou. Pak jen stačí se posadit 🙂

Vaše Alla

Sedaci_vak-8 Sedaci_vak-11

Sedaci_vak-12 Sedaci_vak-9

Tags:

No comments yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.